fbpx
14.10.2009 Статті

Для чого нам потрібне свіже повітря?

Якість повітря, що вдихається, важко оцінити, але відчуття задухи та головний біль є цілком відчутними. Чому в міського жителя взагалі існує таке поняття, як гуляти? Чому, якщо Ви протягом всього дня не виходите з квартири, тоді щось з Вами не так?

Ідеальне повітря для дихання людини містить: 21% кисню, 78% азоту, 0,9% аргону та 0,11% інших газів. У промислових містах концентрація кисню може опускатися до 20 %, тоді як на природі рівень кисню зберігається на належному рівні – 21%. Нестача кисню не проходить для людини безслідно – клітини працюють нижче своїх можливостей, а також прискорюється процес старіння. Дослідження показали, що в тканинах сорокарічної людини стільки кисню, скільки повинно бути восьмидесятирічної!

Кисень впливає на людський організм наступним чином:

  • покращує колір шкіри обличчя;
  • підвищує розумову працездатність, покращує пам’ять та увагу;
  • підвищує фізичну та сексуальну активність;
  • очищує кров, підсилює імунітет, перешкоджає розвиткові всіх видів хворіб;
  • допомагає позбутися головної болі, мігрені, депресії, безсоння, зменшує відчуття тривоги та безпорадності;
  • знімає похмільний синдром та здійснює лікувальний вплив при хронічному запаленні печінки як наслідок зловживання алкоголем;
  • сприяє швидкому відновленню сил навіть при недостатній кількості сну;
  • спалює жир, що сприяє зменшенню ваги;
  • необхідний для лікування та реабілітації після інфаркту міокарда,
  • для лікування та профілактики хронічного бронхіту, астми, гострої та хронічної дихальної недостатності, епілепсії, розсіяного склерозу, цукрового діабету.

Ми просто не підозрюємо, наскільки краще ми б себе почували, наскільки швидше нас би відновлював нетривалий сон, яка б складна виконувалася робота, якби ми весь час: вдома, на роботі мали шикарну можливість наповнювати наші легені смачним, чистим повітрям.

Для чого потрібна вентиляція в квартирі, котеджі, офісі?

Давайте поглянемо, що відбувається з людьми в приміщенні взимку. Більша частина людей не схильна відчиняти широко кватирки в холодну пору року – так тепліше і немає протягу, особливо, якщо є маленькі діти. Ймовірно, сучасне приміщення вже не може обійтися без техніки, лаків, фарби – а всі ці поверхні потрохи виділяють шкідливі випари, а на додаток пил, бактерії, найдрібніші часточки шерсті домашніх тварин: та й сама людина активно переробляє кисень на вуглекислий газ.

Як вже було описано вище, здорове повітря для дихання повинно містити не менше 21 % кисню. Невелике зменшення концентрації кисню в повітрі може викликати відчуття задухи, головний біль, а в запущених випадках – наприклад, у переповненому залі – запаморочення голови, прискорене дихання, втрату свідомості.

Для досягнення здорової атмосфери в приміщенні повітря повинно повністю обновлятися принаймні один раз протягом години, таким чином, кватирка повинна бути відчинена практично постійно.

Як правило, влітку з відчиненою кватиркою проблем не виникає, якщо за вікном не є надто спекотно, шумно та не надто жвавий рух. Якщо ж Ваш офіс чи квартира розташовані в центрі великого міста, зверніть увагу на главу – стан атмосфери великих міст – наскільки розумним є використання для провітрювання просто відчиненої кватирки.

Взимку ж, ситуація з відчиненою кватиркою трохи складніша, і навіть якщо Ви провітрюєте приміщення на ніч – цього зовсім недостатньо для відмінного самопочуття, де б Ви не знаходилися: в місті або в лісі.

Таким чином, це є аргументи для необхідності припливно-витяжної вентиляції.

Вентиляція (від латинського “ventilatio” – провітрювання) – це комплекс пристроїв та заходів, призначених для видалення шкідливих виділень (надмірного тепла, вологи, парів, аерозолів) з приміщень, які забезпечують в них температуру, вологість, рухомість, забрудненість та запиленість не вище верхньої допустимої межі.

Дуже популярною є помилкова думка стосовно кондиціонерів, що вони повністю вирішують усі проблеми з мікрокліматом приміщення – це далеко не так, подробиці читайте у відповідній главі.

Як раніше люди жили без вентиляції? Раніше про них більш-менш, але піклувалися, приймаючи відповідні будівельні норми та забезпечуючи мінімальну природну вентиляцію. На даний час практично у будь-якій відремонтованій квартирі стоять пластикові вікна.

Як пов’язані вентиляція та пластикові вікна?

Сьогодні встановлення євровікон у квартирі – практично обов’язкова умова доброго ремонту. Але при всіх своїх численних перевагах, вони позбавлені одного «недоліку» звичайних дерев’яних рам – вони є надто герметичні та зовсім не пропускають повітря.

У радянські часи, згідно нормативної літератури стосовно вентиляції житлових приміщень, проектували витяжну вентиляцію з природнім нагнітанням – ці ж витяжні решітки на кухні, в санвузлах та ванній. А компенсацію видаленого повітря передбачали за рахунок поступлення вуличного повітря до приміщення через щілини у віконних прорізах та відчинені кватирки. Існує поняття інфільтрації зовнішнього повітря – це приплив вуличного повітря, яке просочується крізь нещільності зовнішніх огороджень під дією вітрових та гравітаційних сил.

Вся красота такого рішення в тому, що при оптимальному розмірі нещільностей віконних прорізів та запасові потужності системи опалення, ми отримували хоч якийсь природний приплив свіжого повітря без додаткових будівельних та грошових витрат. Хоча, взагалі, окрім дешевизни, у природної вентиляції більше плюсів немає – вона настільки залежить від зовнішніх факторів – температури зовнішнього повітря, швидкості та напрямку вітру, що гарантувати хороший мікроклімат ніхто не візьметься.

Пластикові вікна зводять нанівець і цей результат – вони є настільки герметичними, що позбавляють своїх господарів і цього мінімального припливу свіжого повітря. І вже якщо Ви не налаштовані на облаштування примусової припливно-витяжної вентиляції, то хоча б частіше провітрюйте своє приміщення, щоб не завдавати шкоди своєму здоров’ю.

Коли необхідно замислитися про монтаж вентиляції?

Замовити проект вентиляції необхідно до або разом із дизайн-проектом. Найбільш зручний варіант – коли архітектор разом з інженером-вентиляційником обговорюють розташування основних елементів вентиляції.

Справа в тому, що вентиляція – достатньо помітна конструкція вздовж стін на стелі, яка проходить по всіх приміщеннях. А вміла рука архітектора може розіграти таку пластику стель, що ніхто і не зможе здогадатися про існування повітропроводів, калориферів. Окрім того, зроблена за ескізом вентиляційна решітка може стати родзинкою інтер’єру. Це особливо актуально для барів, ресторанів, де витрати повітря та розміри повітропроводів є настільки солідними, що мимоволі задають тон ідеям архітектора.

Дуже часто буває так, що люди усвідомлюють необхідність вентиляції, поживши у готовій квартирі. В такому випадку звертатися до нас вже практично не має сенсу – гроші на ремонт вже витрачені, а непомітно вписатися зі своїм обладнанням у ансамбль, що склався, нам не під силу. В такому випадку ми можемо запропонувати деякі елементи обробки повітря: кондиціонер та очищувач повітря.

Кондиціонери не замінюють вентиляцію

Існує поширена думка, що встановлення кондиціонера повністю вирішує питання вентиляції. Це не зовсім так.

Пряме завдання кондиціонера – охолоджувати повітря у приміщенні в літній період. Також у перехідних період кондиціонер може підігрівати приміщення. Кондиціонер забезпечує лише рециркуляцію повітря всередині приміщення, змінюючи його температуру. Змінювати ж газовий склад повітря та очищати його від шкідливих забруднень він не може.

Охолоджене повітря здається людині чистішим, аніж гаряче, при одній і цій самій кількості забруднень – це доведено дослідженнями. Цей факт сильно підтримує міф про можливості кондиціонера. Для підтримки свіжості повітря необхідна вентиляція, яка могла б заміщати відпрацьоване повітря свіжим. А кондиціонер у такому випадку може бути помічником – охолоджуючи або підігріваючи свіже повітря до комфортної температури.

Шум від вентиляції

Коротенька довідка: «Людина, яка поміщена в спеціальну звукоізольовану камеру, максимум через 10 хвилин починає відчувати дискомфорт та сильне занепокоєння – відсутня звична звукова інформація. Через 15 хвилин у неї виникає дзвін у вухах (спрацьовує захисна реакція організму на повну тишу). Деякі навіть впадають в паніку та отримують сильний стрес. Шумовий фон у 25 дБ для людей є найбільш комфортним – вони його практично не чують, проте і «дзвінка» тиша їх не пригнічує.

Шум від добре спроектованої вентиляції якраз досягає 25-30 дБ в обслуговуваних приміщеннях. У приміщенні, де розташоване обладнання, ця цифра може бути завищена. Якщо обладнання доводиться прокладати у житловому приміщенні, необхідно використовувати вентилятори у звукоізольованому виконанні, тепло-звукоізольовані повітроводи, а також інші заходи.

Читайте також

29 Тра 2020

Чисте повітря проти вірусних захворювань

4 Тра 2020

Вентиляція в мобільних госпіталях: світова практика та вентиляційні рішення

2 Кві 2020

Вентиляція в медустановах: захист від вірусів та чисте повітря

1 Кві 2020

На шляху до досконалості

11 Бер 2020

Вентиляція на раз, два, три

20 Лют 2020

Космічна подорож

11 Лют 2020

Розумна вентиляція

5 Лют 2020

Кохання під мікроскопом

29 Січ 2020

Повітряні сили

21 Січ 2020

Операція «Децентралізація»

14 Січ 2020

Життя без сміття

3 Січ 2020

Повітря молодості

18 Гру 2019

Сонце в бокалі

16 Гру 2019

Приборкування диму та вогню

12 Гру 2019

У пошуках кисню та фітонцидів

5 Гру 2019

Місто майбутнього

28 Лис 2019

Обережно, пил!

20 Лис 2019

10 негативних наслідків поганої вентиляції в житловому приміщенні

14 Лис 2019

Загадки білого континенту

8 Лис 2019

Мисливці за вуглекислим газом

7 Лис 2019

Зелений клімат-контроль

4 Лис 2019

Без шуму і пилу та зайвих витрат

1 Лис 2019

Повітряна тривога!

25 Чер 2019

Спінений поліпропілен: про користь суперматеріалу

19 Жов 2015

Камінний вентилятор КАМ – економне тепло у Вашій оселі

6 Сер 2014

Антибактеріальне покриття вентиляційного устаткування ВЕНТС

27 Бер 2014

Основи вентиляції для гідропоніки

22 Жов 2012

Провітрювачі ВЕНТС ТвінФреш – гроза підступного газу радон

3 Бер 2011

Класифікація систем кондиціювання та вентиляції

1 Бер 2011

Регульований повітрообмін та енергозбереження

30 Кві 2010

Для чого потрібна вентиляція?

11 Бер 2010

Розвиток ринку вентиляційного обладнання в Україні

23 Лют 2010

Про користь вентиляції

22 Жов 2009

Дихайте на повні груди!

10 Жов 2009

Вентиляція

8 Жов 2009

Атмосфера Вашого будинку

8 Вер 2009

Вентиляція – товар потрібний кожному

25 Кві 2009

ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧА ВЕНТИЛЯЦІЯ ВУТ міні – ОПТИМАЛЬНЕ РІШЕННЯ ПРИ МІНІМАЛЬНИХ РОЗМІРАХ

29 Бер 2009

Вентиляція приватних будинків (відповіді на розповсюджені питання)

Голосування
Чи допомагають Вам розсилки новин стежити за новинками?

результати

Loading ... Loading ...
Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031