fbpx
29.01.2020 Статті

Повітряні сили

Свіже повітря потрібне нам усім, як… повітря. Якщо без їжі людина може прожити більше місяця, без води – декілька днів, то без повітря можна протриматися лише кілька хвилин. Їжу та воду ми приймаємо порційно кілька разів на день, а повітря нам потрібне щосекунди. І якщо повітря дає нам життя, то свіже повітря наповнює його якістю.

Журнал VENTS Magazine №1

Підписуйтесь на сторінку журналу VENTS Magazine у Фейсбуці

Відносно недавно, якихось декілька тисячоліть тому, більшість наших предків мешкали в добре провітрюваних печерах і куренях, одягалися в легкий і відкритий одяг та велику частину свого життя проводили на природі, займаючись збиральництвом, землеробством і полюванням. Нічого не знаючи про кисень і негативно заряджені іони, вони завжди дихали свіжим повітрям, приймали повітряні ванни й були дужими та здоровими.

Інша справа – наше покоління, яке знає все про користь свіжого повітря, але при цьому відгородилося від нього товстими стінами, подвійними склопакетами і багатошаровим одягом. До того ж більшість наших співвітчизників мешкає в загазованих мегаполісах і вже погано пам’ятає, що таке фізичні навантаження. Як результат – погане самопочуття і фізична слабкість, висока чутливість до будь-яких змін довкілля, низький імунітет, відсутність життєвих сил і передчасне старіння. Знайомі симптоми? Але ж усе можна змінити!

Народу – більше кисню!

Говорячи про свіже повітря, ми здебільшого маємо на увазі кисень, що знаходиться в ньому. Цей газ є найважливішим елементом у людському організмі і становить до 65 відсотків його маси. Завдяки кисню людина може підтримувати нормальну активність, адже саме цей елемент є основним джерелом енергії для організму, забезпечуючи в ньому обмін речовин. Кисень входить до складу білків, вітамінів, гормонів, жирів, вуглеводів, ферментів та інших біологічно важливих речовин. Іншими словами, від кисню залежить здоров’я усіх систем.

Особливо важливий кисень для мозку, який споживає близько 25 відсотків цього газу. Не менш важливим є він і для роботи серцево-судинної та нервової систем. Завдяки йому забезпечується нормальна робота органів, підтримуються обмінні процеси. Кисень допомагає імунній системі правильно протистояти і боротися з вірусами та іншими ворожими мікроорганізмами.

Вважається, що організму дорослої людини потрібно мінімум 250 мл кисню на хвилину, або 15 л на годину. Хоча в цій ситуації можна стверджувати, що чим більше кисню – тим краще. При достатній його кількості людина почуватиме себе бадьорою, активною і здоровою. Брак кисню призводить до уповільнення окислювальних процесів в організмі, порушенню обміну речовин і, відповідно, до зниження фізичної та розумової активності. Внаслідок цього слабшають захисні сили організму і він стає схильним до різних хвороб.

Безповітряний простір

Кисень є найпоширенішим хімічним елементом на планеті. Він входить до складу багатьох органічних речовин і присутній в усіх живих клітинах. За кількістю атомів у цих клітинах він становить близько 25 %, за масовою часткою – близько 65 %. Нібито кисню має вистачати усім з надлишком і всі мають бути тричі здоровими. Проте частіше за все його бракує. Чому ж так відбувається?

Серед основних причин браку кисню в організмі людини можна назвати дві. Перша – це природний чинник, друга – людський. Розглянемо їх окремо.

Природний чинник. Земна атмосфера – це стійка система, що складається з певної суміші газів, кількісний вміст яких майже незмінний. Частка кисню в атмосфері становить близько 20,95 % за обсягом, і ця частка ніколи не змінюється. Начебто приводів для занепокоєння немає. Проте при зміні погодних умов може спостерігатися значне зменшення абсолютної кількості кисню у вдихуваному об’ємі повітря. Наприклад, при зменшенні барометричного тиску або за певної зміни температури і вологості вміст кисню в навколишньому повітрі може помітно падати. Зниження кількості споживаного кисню може негативно позначитися на самопочутті і здоров’ї людей із захворюваннями серця, судин і легенів. Напевно, серед ваших знайомих є такі, хто іноді скаржиться на головний біль, пов’язуючи його з майбутньою зміною погоди. І вони праві. Зменшення атмосферного тиску призводить не лише до активних атмосферних циркуляцій і зміни погодних умов, але й до зменшення кількості кисню, що своєю чергою викликає відповідну реакцію головного мозку і організму в цілому.

Ще один прояв природного чинника пов’язаний з міграцією людей. Подорожуючи та відвідуючи різні міста і країни, люди найчастіше не звертають уваги на той факт, що багато пунктів призначення розташовані вище відносно їх звичного місця проживання і тому мають нижчий атмосферний тиск. Це означає, що в цих місцях повітря більш розріджене і, відповідно, має менше кисню. Якщо в горах у вас починається позіхання і вам хочеться спати, це результат не чудодійної сили свіжого гірського повітря, а саме браку кисню.

Людський чинник. Він є основним і полягає в звичайному небажанні людини піклуватися про своє здоров’я. Найчастіше самі люди роблять усе можливе, щоб захистити себе від свіжого повітря і кисню. Замість корисних прогулянок і виїздів на природу багато хто віддає перевагу перебуванню в зачинених задушливих приміщеннях. Замість занять спортом і ранкових прогулянок віддають перевагу м’яким диванам. Замість того, щоб забезпечити в своїй оселі необхідну вентиляцію і приплив свіжого повітря, встановлюють герметичні склопакети, перетворюючи свої будинки і квартири на задушливі фортеці. А замість простого і «дихаючого» одягу вдягаються в щільні і здебільшого штучні тканини. Як результат – послаблення захисних сил організму.

Іншими проявами людського фактору, що сприяють зниженню вмісту кисню в організмі можна назвати низький рівень гемоглобіну в крові при анемії, гіподинамію (недостатність фізичних навантажень), стрес, паління і вживання алкоголю.

Дихайте глибше!

Що потрібно робити, щоб максимально довго залишатися молодим, здоровим і активним? Відповідь проста і очевидна: потрібно дати організму все, що йому необхідно для нормального функціонування. Адже нашим органам потрібні не ліки, в чому нас намагається переконати реклама, а свіже повітря, чиста вода, корисна їжа та фізичні вправи. Покваптеся насолоджуватися свіжим повітрям, поки за нього ще не ввели оплату! І в цьому вам допоможуть виїзди на природу, прогулянки і пробіжки в парку, прийняття повітряних ванн, а також сон у добре провітреній кімнаті.

Якщо у вас немає можливості кожні вихідні виїжджати за місто, обов’язково здійснюйте ранкові або вечірні прогулянки в найближчому парку. Їх тривалість не має бути меншою за 30 хвилин. Для профілактики серцево-судинних захворювань корисно не лише прогулюватися, але й виконувати нескладні фізичні вправи, які активізують поглинання кисню. Для цього підійдуть легкий біг або швидке ходіння.

Для профілактики захворювань органів дихання рекомендується під час прогулянок виконувати різні дихальні вправи. Приміром, вдихніть тричі лівою ніздрею, потім стільки ж правою. Після цього вдихніть повітря через рот і ненадовго затримайте дихання, допоки не захочеться видихнути. Видихніть, і після цього зробіть декілька різких вдихів через ніс. Періодично повторюючи цю вправу, ви зможете розробити і зміцнити мускулатуру легенів.

Прогулянки на свіжому повітрі рекомендується здійснювати у будь-якому віці й у будь-який час незалежно від погодних умов. При цьому важливо, щоб ваш одяг і взуття максимально відповідали погоді та сезону і вам би не довелося спітніти або змерзнути. Восени, наприклад, ідеально підійдуть кросівки і водонепроникна куртка з капюшоном. Взимку ж краще утеплитися – взяти теплі чоботи і светр, вовняну шапочку та рукавички.

Користі від перебування на свіжому повітрі буде небагато, якщо вночі ви спатимете в повністю закритій кімнаті. Тому якщо ви реально бажаєте оздоровити і омолодити свій організм – відкривайте на ніч кватирки і вікна. Робити це можна поступово. Спершу достатньо провітрювати перед сном спальну кімнату впродовж 10 хвилин. Коли ваш організм звикне до прохолоди, можна залишити на ніч відкритою кватирку, а потім і вікно. Деякий час радимо спати, вкриваючись теплою ковдрою, поступово змінюючи її на більш легкі пледи. Приплив до приміщення свіжого повітря через відкриті кватирки і вікна має свої недоліки. В цьому випадку разом зі свіжим повітрям до приміщення проникають пил і зовнішній шум. Крім того, в зимовий час до вашої кімнати надходитиме занадто холодне повітря, а влітку – тепле, що призведе до збільшення витрат на опалення і кондиціювання. Розумною альтернативою відкритим кватиркам і вікнам можуть бути стінні провітрювачі зі вбудованими регенераторами теплової енергії. Вони не лише дозволять вам цілодобово насолоджуватися свіжим і чистим повітрям, але й зменшать витрати на опалення взимку і кондиціювання влітку.

І наостанок залишається додати: дихайте глибше і будьте здорові!

Ознайомитися з цим та іншими матеріалами в журналі

Читайте також

20 Гру 2023

Децентралізовані пристрої VENTS: РОЗУМНІ, ЕКОНОМНІ, ПРИВАБЛИВІ

12 Гру 2023

Вентс забезпечив вентиляцію в новому родинному домі для онкохворих дітей «Дача»

23 Лис 2023

Нове обладнання VENTS: ЕНЕРГООЩАДЖЕННЯ, СУЧАСНИЙ ДИЗАЙН, РОЗУМНІ ТЕХНОЛОГІЇ

9 Бер 2023

Провітрюй приміщення без втрат тепла

1 Лис 2022

Укриття потребують систем вентиляції

7 Гру 2021

Вентс забезпечив кліматичним обладнанням найбільший в Україні торговельно-розважальний центр

10 Лис 2021

Юлія Двораковська: «Для нової інноваційної клініки ми обрали обладнання Вентс»

8 Лип 2021

Вентиляція світового рівня

21 Тра 2021

Вчені визнали провідну роль вентиляції в боротьбі з поширенням COVID-19

6 Тра 2021

Вентс проводить комплекс робіт із організації систем мікроклімату у відомій клініці

29 Кві 2021

Як подбати про безпечне повітря у будинку? Частина 3

8 Кві 2021

Обладнання Вентс підтверджує свою енергоефективність

10 Лют 2021

Вентиляцію грузинської клініки забезпечує обладнання ВЕНТС

29 Гру 2020

Як подбати про безпечне повітря у будинку? Частина 2

24 Лис 2020

Як подбати про безпечне повітря в будинку? Частина 1

16 Лис 2020

Обладнання Вентс у всіх куточках світу

29 Тра 2020

Чисте повітря проти вірусних захворювань

4 Тра 2020

Вентиляція в мобільних госпіталях: світова практика та вентиляційні рішення

2 Кві 2020

Вентиляція в медустановах: захист від вірусів та чисте повітря

1 Кві 2020

На шляху до досконалості

11 Бер 2020

Вентиляція на раз, два, три

20 Лют 2020

Космічна подорож

11 Лют 2020

Розумна вентиляція

5 Лют 2020

Кохання під мікроскопом

21 Січ 2020

Операція «Децентралізація»

14 Січ 2020

Життя без сміття

3 Січ 2020

Повітря молодості

18 Гру 2019

Сонце в бокалі

16 Гру 2019

Приборкування диму та вогню

12 Гру 2019

У пошуках кисню та фітонцидів

5 Гру 2019

Місто майбутнього

28 Лис 2019

Обережно, пил!

20 Лис 2019

10 негативних наслідків поганої вентиляції в житловому приміщенні

14 Лис 2019

Загадки білого континенту

8 Лис 2019

Мисливці за вуглекислим газом

7 Лис 2019

Зелений клімат-контроль

4 Лис 2019

Без шуму і пилу та зайвих витрат

1 Лис 2019

Повітряна тривога!

25 Чер 2019

Спінений поліпропілен: про користь суперматеріалу

19 Жов 2015

Камінний вентилятор КАМ – економне тепло у Вашій оселі

Голосування
Чи допомагають Вам розсилки новин стежити за новинками?

результати

Loading ... Loading ...
Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031