fbpx
10.11.2021 Статті

Юлія Двораковська: «Для нової інноваційної клініки ми обрали обладнання Вентс»

Влітку цього року в Києві відбулося відкриття унікальної багатофункціональної медичної установи – Інноваційного центру хірургії серця і судин Медичної мережі «Добробут». Для компанії «Вентиляційні системи» цей проєкт визначний тим, що вентиляцію всіх приміщень центру забезпечує обладнання Вентс. Розповісти докладніше про особливості будівництва нової клініки і вибір постачальника вентиляційного обладнання для проєкту ми попросили керівника інжинірингової компанії CBM FORUM Юлію Двораковську.

– Юліє, ваша компанія здійснювала інжиніринг усього проєкту. Проте багатьом нашим читачам не до кінця зрозуміло, що таке інжинірингова компанія і чим вона займається. Можете стисло роз’яснити це питання?

– Інжинірингова діяльність – це комплексне інженерне і технічне управління будівництвом проєкту, що охоплює всі етапи реалізації інвестиційно-будівельних заходів, а саме: проєктування, будівництво та оформлення дозвільних документів. Перелік робіт, що виконуються інжиніринговою компанією, включає проведення попередніх техніко-економічних обґрунтувань і досліджень, експертизи проєкту, розробку директивного бюджету і графіка будівництва, проведення тендерів на постачання необхідного обладнання, укладення договорів підряду, координацію діяльності всіх учасників будівництва.

– Наскільки складними для вашої компанії є проєкти будівництва об’єктів медичного призначення?

– Будівництво або реконструкція будівель для медустанов – це завжди непросто. А багатофункціональні медичні центри – це вже вища ліга інжинірингу з максимальним рівнем складності. Специфіки і особливостей будівництва багатофункціональних медичних центрів ніде не навчать. Такі знання отримуються тільки шляхом досвіду, через подолання складнощів, пошук рішень, виправлення, постійні удосконалення, оптимізацію тощо. Це безцінний досвід роботи в реальних польових умовах, де найвищий рівень відповідальності і де однаково важливі швидкість та якість.

Наведу простий приклад. Житлові та офісні будівлі зазвичай на всіх поверхах мають однотипне планування й однакове призначення, що спрощує вимоги до проведення інженерних комунікацій у кожне приміщення на кожному поверсі. З багатофункціональними медичними центрами все виглядає інакше. Тут під одним дахом можуть міститися різні відділення: приймальне, терапевтичне, фізіотерапевтичне, лікувально-діагностичне, рентгенологічне, денний стаціонар, палати інтенсивної терапії, реанімація, операційний блок тощо. Я вже не кажу про інфекційні клініки та відділення, які сьогодні найбільш завантажені. Кожен із цих підрозділів може мати своє унікальне планування й свої особливі вимоги до енергопостачання, освітлення, вентиляції, кондиціювання повітря тощо. У зв’язку з цим та сама вентиляція будівлі, відділень і окремих приміщень може мати досить складну конфігурацію. У цьому разі потрібно продумати схему подавання й руху повітря на всіх ділянках, передбачити розміщення необхідного вентиляційного обладнання та повітряних каналів.

– Центр «Добробут» став для вас не першим будівельним об’єктом медичного призначення. Розкажіть про свій досвід роботи з подібними об’єктами.

– Наша компанія – не новачок на ринку, у нас є 6-річний досвід роботи в будівельному інжинірингу і значний перелік реалізованих проєктів, що включає медичні установи. Скажу більше, будівництво таких об’єктів – це одна з основних наших компетенцій. Серед замовників CBM FORUM є провідні приватні та державні клініки й медичні мережі. Реалізовані нами проєкти включають такі відомі клініки, як «Добробут», «Оксфорд Медікал», «Медіселл», «Онкомед», «Верде», «Варта» і низку інших.

Я вважаю, що майбутнє якраз за такими медичними установами. Медична інфраструктура України потребує повного оновлення. Близько 80% всіх медичних будівель мають вік понад 50 років. І йдеться не тільки про якість будівель та інженерії, а й про невідповідність старих медичних установ сучасним стандартам: від логістики та доступності до якості послуг й використовуваного обладнання. Гарна новина полягає в тому, що приватна медицина вже досягла рівня, коли готова створювати сучасні інноваційні клініки відповідно до вимог ринку.

– Чи були якісь складнощі з проєктуванням системи вентиляції в клініці «Добробут»?

– Маючи інформацію про площу і висоту всіх приміщень у будівлі, їх призначення і вимоги до них згідно з нормативними документами, провести розрахунок необхідного повітрообміну, а також вибрати конфігурацію системи вентиляції та відповідне вентиляційне обладнання не становить особливої складності. Звісно, було б набагато простіше проєктувати готель або офісну будівлю, де схема загальнообмінної вентиляції досить проста. У цьому разі ти розрахував необхідний об’єм припливного повітря, виходячи з кількості внутрішніх приміщень, їх сумарної площі та висоти, вибрав припливно-витяжні установки відповідної продуктивності й питання вирішено.

У випадку з клінікою «Добробут» завдання ускладнювалося тим, що це висотний медичний центр, який має різні функціональні зони. Тут є приймальне відділення, поліклінічні кабінети, діагностичний кабінет, лабораторія, зал екстреної допомоги, відділення з універсальними ліжками, відділення для проведення хіміотерапії, а також сім операційних залів, у тому числі два рентгеноопераційних. І все це розміщено на площі понад 10 тис. кв. м. Вимоги до повітрообміну і проєктування вентиляції в різних зонах можуть відрізнятися. Наприклад, в операційних і рентгеноопераційних залах повітря завжди має бути стерильним. Тому не можна допускати, щоб до цих залів потрапляло повітря з інших приміщень будівлі, а також безпосередньо з вулиці через вікна та віконні отвори. У цих випадках проєктується система індивідуальної механічної вентиляції з антибактеріальною фільтрацією, нагріванням, охолодженням і контролем якості повітря. Усе це потребує попереднього прорахунку і відповідного вентиляційного обладнання.

– Багато громадських будівель і споруд також включають вентиляцію критих паркінгів і систему протидимної вентиляції…

– У нашому випадку ми не маємо справу з бізнес-центром, тому паркінг у клініці відсутній, а система протидимної вентиляції передбачена і реалізована. Причому вона повністю реалізована з використанням обладнання Вентс. Тут є і дахові вентилятори димовидалення, і осьові вентилятори підпору повітря, і протипожежні клапани тощо. Я вважаю, що будь-яка сучасна клініка повинна мати таку систему, адже це соціально важливі об’єкти, в яких завжди перебуває велика кількість персоналу і хворих, переважно похилого віку. Тому для таких установ критично важливо забезпечити відведення диму в разі виникнення пожежі, виграти час і забезпечити безпечну евакуацію людей. Звісно, хотілося б, щоб подібні надзвичайні ситуації ніколи не траплялися.

– Яка ще продукція Вентс, крім обладнання для протидимної вентиляції, використовується на об’єкті та чому ви зробили вибір на користь саме цього виробника?

– Практично весь повітрообмін у клініці забезпечує обладнання Вентс. Тут встановлено близько двох десятків повітрообробних установок різної продуктивності, які забезпечують потреби у свіжому повітрі всієї будівлі. Ми початково так планували, щоб за можливості працювати не з різними постачальниками продукції, а з одним. Такий підхід спрощує реалізацію проєкту, скорочує комунікації і гарантує сумісність всього обладнання та приладдя.

Не скажу, що вибір обладнання був швидким і простим. Свого часу ми оголосили тендер на постачання вентиляційної продукції на об’єкт. У відповідь отримали чимало пропозицій від виробників і постачальників, зокрема від компанії «Вентиляційні системи». Розглянувши всі пропозиції і зваживши всі за і проти, ми зупинили свій вибір на продукції Вентс. Як я вже сказала, Вентс випускає дуже широкий асортимент продукції і зробив комплексну пропозицію, яка включає все необхідне. Компанія досить відома, працює давно, багато експортує. Крім того, у нас вже був досвід спільної роботи з Вентс, і він позитивний. Ще одна важлива деталь: продукція компанії включає модифікації для використання в медичних установах.

– Тобто для вашої компанії це був не перший проєкт з використанням вентиляційного обладнання Вентс?

– Не перший, і я думаю, що далеко не останній. У будь-якому разі всі раніше реалізовані нами проєкти успішні, і я бачу прекрасну перспективу для подальшого розвитку нашої співпраці.

Читайте також

8 Лип 2021

Вентиляція світового рівня

21 Тра 2021

Вчені визнали провідну роль вентиляції в боротьбі з поширенням COVID-19

6 Тра 2021

Вентс проводить комплекс робіт із організації систем мікроклімату у відомій клініці

29 Кві 2021

Як подбати про безпечне повітря у будинку? Частина 3

8 Кві 2021

Обладнання Вентс підтверджує свою енергоефективність

10 Лют 2021

Вентиляцію грузинської клініки забезпечує обладнання ВЕНТС

29 Гру 2020

Як подбати про безпечне повітря у будинку? Частина 2

24 Лис 2020

Як подбати про безпечне повітря в будинку? Частина 1

16 Лис 2020

Обладнання Вентс у всіх куточках світу

29 Тра 2020

Чисте повітря проти вірусних захворювань

4 Тра 2020

Вентиляція в мобільних госпіталях: світова практика та вентиляційні рішення

2 Кві 2020

Вентиляція в медустановах: захист від вірусів та чисте повітря

1 Кві 2020

На шляху до досконалості

11 Бер 2020

Вентиляція на раз, два, три

20 Лют 2020

Космічна подорож

11 Лют 2020

Розумна вентиляція

5 Лют 2020

Кохання під мікроскопом

29 Січ 2020

Повітряні сили

21 Січ 2020

Операція «Децентралізація»

14 Січ 2020

Життя без сміття

3 Січ 2020

Повітря молодості

18 Гру 2019

Сонце в бокалі

16 Гру 2019

Приборкування диму та вогню

12 Гру 2019

У пошуках кисню та фітонцидів

5 Гру 2019

Місто майбутнього

28 Лис 2019

Обережно, пил!

20 Лис 2019

10 негативних наслідків поганої вентиляції в житловому приміщенні

14 Лис 2019

Загадки білого континенту

8 Лис 2019

Мисливці за вуглекислим газом

7 Лис 2019

Зелений клімат-контроль

4 Лис 2019

Без шуму і пилу та зайвих витрат

1 Лис 2019

Повітряна тривога!

25 Чер 2019

Спінений поліпропілен: про користь суперматеріалу

19 Жов 2015

Камінний вентилятор КАМ – економне тепло у Вашій оселі

6 Сер 2014

Антибактеріальне покриття вентиляційного устаткування ВЕНТС

27 Бер 2014

Основи вентиляції для гідропоніки

22 Жов 2012

Провітрювачі ВЕНТС ТвінФреш – гроза підступного газу радон

3 Бер 2011

Класифікація систем кондиціювання та вентиляції

1 Бер 2011

Регульований повітрообмін та енергозбереження

30 Кві 2010

Для чого потрібна вентиляція?

Голосування
Наскільки зручним для вас став оновлений сайт?

результати

Loading ... Loading ...
Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Жов    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930