8.09.2009 Статті

Вентиляція — товар потрібний кожному

Повітря — середовище проживання людини. Ми вдихаємо і видихаємо 20 000 літрів повітря щодня. Наскільки ми залежимо від стану навколишнього нас повітря? Що впливає на нас?

  • Зміст в повітрі кисню і вуглекислого газу. Зменшення кількості кисню і збільшення кількості вуглекислого газу викликають стан задухи в приміщеннях. Підвищена концентрація вуглекислого газу призводить до кисневого голодування мозку, серцевої недостатності, задухи.
  • Вологість повітря. Підвищена і знижена вологість викликає неприємні відчуття, а у людей із захворюваннями дихальних шляхів, шкіри, може викликати загострення хвороб. Вологість важлива для меблів і обробки в наших будинках. Наприклад, від низької вологості в зимовий період двері, віконні рами, меблі можуть розсихатися, а в приміщеннях з підвищеною вологістю (наприклад, басейнах), навпаки, набухати. Підвищена вологість призводить до поширення грибка в ванних кімнатах, туалетах, підвалах. Спори цього грибка викликають важкі захворювання дихальної системи і крові.
  • Зміст в повітрі шкідливих речовин і пилу. Підвищена концентрація в повітрі пилу, тютюнового диму та інших забруднювачів отруює організм людини.
  • Запахи. Неприємні запахи створюють дискомфорт або дратують нашу нервову систему, знижують працездатність.
  • Рухливість повітря. Підвищена швидкість викликає відчуття протягу, а знижена призводить до застою повітря в різних частинах приміщень.

Перебуваючи в приміщенні, ми відчуваємо на собі вплив кожного з цих факторів. Практично всі, що нас оточує, виділяє в повітря різні речовини, не завжди для нас корисні.

Сукупність заходів і пристроїв, що використовуються для забезпечення заданого стану повітряного середовища в приміщеннях і на робочих місцях, називається вентиляцією.

На жаль, більшість з нас не надає значення необхідності вентиляції свого житла. Така економія на парі решіток і вентиляторів з часом позначається відчутними втратами. Грибок у ванній і туалеті, постійно запітнілі вікна, шар жирної кіптяви на кухні і розноситься по всій квартирі запах смаженої риби — всім знайомий, але далеко не повний перелік проблем недостатньої або поганої вентиляції. Крім того, проживання в приміщенні з підвищеним рівнем вологості і недостатнім вмістом кисню сприяє виникненню захворювань дихальної і серцево-судинної систем.

Як показує досвід, при проведенні комплексного ремонту інвестиція всього 1% від суми загальних витрат в організацію грамотної вентиляції дозволить на довгі роки зберегти здоров’я і результати ремонту.

Голосування
Чи допомагають Вам розсилки новин стежити за новинками?

результати

Загрузка ... Загрузка ...
Март 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031