fbpx
11.03.2010 Статті

Розвиток ринку вентиляційного обладнання в Україні

У минулому році більшість операторів ринку вентиляційних систем відзначили значне падіння попиту на своє обладнання. В 2009 році в Україні було реалізовано майже в 2 рази менше вентиляційної техніки, аніж у 2008 році. Світова економіка переживає фазу спаду, що негативно вплинуло на бажання та можливості зарубіжних та українських інвесторів вкладати гроші у будівництво об’єктів комерційної та житлової нерухомості.

Багато банків відмовили в кредитах клієнтам, які займаються будівельними проектами. Наприклад, ще наприкінці 2008 року більшість інвесторів масово відклали будівництво нових об’єктів. За оцінками спеціалістів, в Україні було заморожене спорудження 70-80 % будівель комерційної нерухомості. Зменшення попиту призвело до того, що більшості європейських та українських виробників довелося скоротити поставки вентиляційного обладнання.

Експерти ринку відзначають, що минулого року стала помітною зміна пріоритетів замовників. Якщо раніше клієнти віддавали перевагу імпортному вентиляційному обладнанню, то зараз, після суттєвого зростання курсу євро та долара відносно гривні, покупці все частіше почали віддавати перевагу вітчизняному обладнанню, оскільки воно стало більш доступне для бажаючих з економити споживачів. Наприклад, якщо в 2007 р. різниця у вартості аналогічних моделей європейських та українських виробників складала близько 20 %, то зараз вона збільшилася до 30-45 %.

Нагадаємо, що провідними українськими виробниками вентиляційного обладнання є: ТОВ «ВЕЗА-Україна», ЗАТ «Вентиляційні системи», ТОВ «Укрвент» (все – м. Київ), ЗАТ «Інтеркондиціонер», ТОВ «Промислова компанія «Укркондиціонер» (все – м. Харків) та ін.

Ще два роки тому деякі замовники бажали встановлювати на своїх об’єктах лише європейське обладнання, наївно припускаючи, що це автоматично гарантує їм високу якість та безпроблемну експлуатацію, то зараз практично всі споживачі стали уважно порівнювати вартість, технічні показники та якісні характеристики обладнання. «Для забезпечення стабільної роботи обладнання замовникам необхідно звертати особливу увагу на наявність у постачальника власної сучасної виробничої бази, замкнутого виробничого циклу, наявність конструкторського бюро, лабораторії, експериментального цеху та надійність компанії-виробника, а також професіоналізм персоналу. Такими важливими аспектами у виборі постачальника є якість поставленого обладнання, його технічні характеристики, наявність сертифікатів якості та відповідності світовим стандартам. В умовах кризи, на мій погляд, саме продукція українських виробників, яка позиціонується в середньому ціновому сегменті, забезпечує покупцям найбільш раціональне співвідношення ціни та якості», – прокоментував Дмитро Володимирович Некрасов, інсталяційна компанія «Вентиляція України» (м. Київ).

За результатами 2007 року та першої половини 2008 року, ринок обладнання для вентиляції повітря України був визнаний таким, що найбільш динамічно розвивається у світі. Зростання спостерігалося в усіх сегментах, починаючи від побутової вентиляції та закінчуючи складними вентиляційними агрегатами. Це супроводжувалося активним будівництвом промислових та комерційних об’єктів. Постійний попит на вентиляційне обладнання залучив на ринок не лише якісне імпортне обладнання, але й недобросовісних гравців – виробників з Китаю, Туреччини та інших країн. За останніх три роки на ринку широко представлена продукція компаній-одноденок сумнівної якості за привабливою ціною. Компаній, котрі не мають свого виробництва, а замовляють елементи для систем вентиляції в інших виробників, а самі, фактично, є складальним цехом, копіюючи при цьому продукцію світових виробників.

За останній рік деякі споживачі, обмежені фінансовими ресурсами, почали звертати увагу виключно на вартість обладнання, не піклуючись про якісні та експлуатаційні характеристики техніки. Це й призвело до того, що в 2009 році зросла частка продажу обладнання, яке позиціонується у дешевому ціновому сегменті. Якщо в 2007 році в найнижчій ціновій ніші продавалось близько 12 % вентиляційних систем, то в 2009 році дана частка збільшилася до 45 %.

Однак більшість провідних виробників бажають працювати на цьому ринку і надалі, тому ретельно стежать за якістю продукції, інвестують у розвиток галузі, і нехай навіть у короткостроковій перспективі це може призвести до втрати покупців, орієнтованих виключно на вартість обладнання. «В подальшому зможуть вижити на ринку лише ті компанії, які можуть гарантувати не лише конкурентоздатні ціни, але й високий рівень технічних know how, сертифіковану якість, широкий асортимент продукції, власні виробничі потужності. Наприклад, компанія «Вентиляційні системи» працює на ринку вентиляційного обладнання не один десяток років. З першого дня роботи компанії на підприємстві діє спеціальна система перевірки якості продукції, що виготовляється. Платформа даної системи – Система менеджменту якості згідно стандарту ISO 9001:2008. Кожний виріб проходить заводські випробування, і лише після цього він запаковується та відвантажується замовникові. Підприємство володіє усіма українськими та більшістю європейських сертифікатів відповідності, що зробило нашу продукцію популярною в більш ніж 90 країнах. Лише високий рівень вимог, який пред’являється до виробів, а також багатоетапна система контролю якості дозволили завоювати довіру споживачів та стати провідним виробником на світовому вентиляційному ринку», – зауважив Валерій Олексійович Коломійченко, директор компанії «Вентиляційні системи» (м. Київ; виробник вентиляційного обладнання).

Незважаючи на описану фазу спаду, експерти прогнозують, що в цьому році у вітчизняних виробників збільшиться частка ринку, і швидше за все, з’явиться непогана можливість витіснити з ринку зарубіжних постачальників та недобросовісних виробників. Валерій Олексійович Коломійченко підкреслив, що «незважаючи на сьогоднішній стан вентиляційної галузі, наша компанія розвивається, регулярно вдосконалює виробничі процеси, закупляє сучасне металообробне обладнання, що дозволяє компанії виготовляти ще більше високоякісної продукції. В планах компанії на найближче майбутнє – зміцнення позицій на ринку промислового вентиляційного обладнання за рахунок розширення модельного ряду та підвищення доступності перспективних енергозберігаючих технологій». Така реакція українських спеціалістів свідчить про розвиток українського ринку за європейським взірцем.

Більшість спеціалістів впевнена, що в подальшому вартість енергоресурсів буде збільшуватися, тому в усьому світі почали шукати шляхи ефективного використання відновлюваних джерел енергії. У вентиляційній галузі цього року гостро стоїть тема енергозбереження та енергоефективності. Зростання цін на енергоносії за останніх півроку стимулювало замовників купувати більш дороге сучасне обладнання, яке дозволяє економити енергоресурси в процесі експлуатації. Наприклад, у зимовий період споживачі можуть заощаджувати до 70 % електроенергії або газу, якщо в системі вентиляції встановлені так звані рекуператори (теплоутилізатори), які дозволяють нагрівати вхідне зовнішнє повітря за рахунок тепла, що видаляється з приміщення. «З ростом цін на електроенергію будуть більш затребувані енергоефективні рішення. В цьому році «Вентс» представить свої сучасні технологічні рішення на базі енергозберігаючих технологій», – поділився планами Валерій Олексійович Коломійченко. Найбільші світові виробники вентиляційного обладнання представили вентиляційне обладнання, яке дозволяє підвищити рівень енергозбереження. В Україні представлено енергозберігаюче вентиляційне обладнання майже всіх відомих зарубіжних виробників, таких як Systemair (Швеція), Rosenberg (Німеччина), Soler&Palau (Іспанія), Osberg (Швеція) та ін.

Більшість учасників ринку об’єктивно оцінюють ситуацію та розуміють, що в цьому році продажі вентиляційних систем, швидше за все, будуть зменшуватися, а в кращому випадку залишаться незмінними, при цьому провідні виробники планують збільшити свою частку ринку в 2010 році, скориставшись відносно сприятливими умовами для оптимізації ресурсів, а також зменшеною конкуренцією.

Читайте також

8 Лип 2021

Вентиляція світового рівня

21 Тра 2021

Вчені визнали провідну роль вентиляції в боротьбі з поширенням COVID-19

6 Тра 2021

Вентс проводить комплекс робіт із організації систем мікроклімату у відомій клініці

29 Кві 2021

Як подбати про безпечне повітря у будинку? Частина 3

8 Кві 2021

Обладнання Вентс підтверджує свою енергоефективність

10 Лют 2021

Вентиляцію грузинської клініки забезпечує обладнання ВЕНТС

29 Гру 2020

Як подбати про безпечне повітря у будинку? Частина 2

24 Лис 2020

Як подбати про безпечне повітря в будинку? Частина 1

16 Лис 2020

Обладнання Вентс у всіх куточках світу

29 Тра 2020

Чисте повітря проти вірусних захворювань

4 Тра 2020

Вентиляція в мобільних госпіталях: світова практика та вентиляційні рішення

2 Кві 2020

Вентиляція в медустановах: захист від вірусів та чисте повітря

1 Кві 2020

На шляху до досконалості

11 Бер 2020

Вентиляція на раз, два, три

20 Лют 2020

Космічна подорож

11 Лют 2020

Розумна вентиляція

5 Лют 2020

Кохання під мікроскопом

29 Січ 2020

Повітряні сили

21 Січ 2020

Операція «Децентралізація»

14 Січ 2020

Життя без сміття

3 Січ 2020

Повітря молодості

18 Гру 2019

Сонце в бокалі

16 Гру 2019

Приборкування диму та вогню

12 Гру 2019

У пошуках кисню та фітонцидів

5 Гру 2019

Місто майбутнього

28 Лис 2019

Обережно, пил!

20 Лис 2019

10 негативних наслідків поганої вентиляції в житловому приміщенні

14 Лис 2019

Загадки білого континенту

8 Лис 2019

Мисливці за вуглекислим газом

7 Лис 2019

Зелений клімат-контроль

4 Лис 2019

Без шуму і пилу та зайвих витрат

1 Лис 2019

Повітряна тривога!

25 Чер 2019

Спінений поліпропілен: про користь суперматеріалу

19 Жов 2015

Камінний вентилятор КАМ – економне тепло у Вашій оселі

6 Сер 2014

Антибактеріальне покриття вентиляційного устаткування ВЕНТС

27 Бер 2014

Основи вентиляції для гідропоніки

22 Жов 2012

Провітрювачі ВЕНТС ТвінФреш – гроза підступного газу радон

3 Бер 2011

Класифікація систем кондиціювання та вентиляції

1 Бер 2011

Регульований повітрообмін та енергозбереження

30 Кві 2010

Для чого потрібна вентиляція?

Голосування
Чи допомагають Вам розсилки новин стежити за новинками?

результати

Loading ... Loading ...
Липень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031