22.10.2012 Статті

Провітрювачі ВЕНТС ТвінФреш – гроза підступного газу радон

Проблема підвищеної концентрації радону сьогодні актуальна в багатьох країнах світу.

Радон – інертний радіоактивний газ без кольору і запаху, утворюється в результаті розщеплення урану і радію. Ці важкі метали містяться в різній кількості в твердих земних породах, грунті, глині, воді. У незначному обсязі випромінювання радону мало небезпечно для здоров’я організму, але тривале перебування в зонах з його підвищеною концентрацією може призвести до виникнення серйозних захворювань.

Радон – важкий газ, тому він накопичується в льохах, підвалах, на поверхні грунту і проникає в перші поверхи багатоповерхових і приватних будинків. Доведено, що населення безперервно опромінюється випромінюванням від ізотопів радону і продуктів їх розпаду безпосередньо в житлових і службових приміщеннях. На концентрацію радону істотно впливає тип і швидкість вентиляції, характер та інтенсивність теплової конвекції, ступінь утеплення вікон і дверей. Зазвичай, чим краще теплоізоляція, тим вище в приміщенні концентрація радону. Особливо концентрація радону зростає в приміщеннях в опалювальний період через перепади температур зовнішнього і внутрішнього повітря.

Але, незважаючи на настільки загрозливий зміст проблеми, для її вирішення є досить простий спосіб. Основний метод боротьби з підступним газом – створення якісної примусової вентиляції, яка дозволить систематично видаляти накопичений радон з приміщень. Навіть одноразовий повітрообмін за 1 годину знижує концентрацію радону практично удвічі.

Однак, добре, якщо централізована система вентиляції заздалегідь проектується в споруджуваному або реконструйованому об’єкті. Але як бути власникам готових квартир, приміщень, будинків, в яких не планується ніяких капітальних змін, а система вентиляції неякісна або відсутня взагалі?

Вихід є. Легко справляються зі створенням ефективної припливної та витяжної вентиляції сучасні децентралізовані  провітрювачі серії ВЕНТС ТвінФреш, які встановлюються просто в зовнішню стіну будь-якого приміщення.

З метою вирішення проблеми підвищеної концентрації радону провітрювачі ВЕНТС ТвінФреш монтуються ближче до підлоги, де збирається газ, і забезпечують його витяжку за межі приміщення. Установки оснащені високотехнологічним керамічним акумулятором енергії (рекуператором), який передає тепло і вологу витяжного повітря очищеному приточному повітрю взимку і прохолодному – влітку, дозволяючи таким чином значно знизити витрати на опалення в зимовий час і кондиціонування в літній період. При реверсивній роботі з регенерацією енергії провітрювачі ТвінФреш кожні 70 секунд автоматично перемикаються на протилежний з режимів «приплив — витяжка». Таким чином, завдяки застосуванню тільки децентралізованих провітрювачів серії ВЕНТС ТвінФреш, в приміщенні створюється якісний повітрообмін, забезпечується подача свіжого повітря і видалення повітря, насиченого радоном.

В Україні проблема радонових ризиків досить злободенна. Велика частина країни розташована на кристалічному щиті земної кори, тверді породи якого багаті радієм і ураном. Головні поклади урану знаходяться в Кіровоградському урановорудному районі, де ведеться промисловий видобуток уранової руди, а відповідно присутні зони підвищеної концентрації радону у всій області.

Для вивчення ситуації в регіоні, а також для розробки комплексу заходів щодо контролю рівня концентрації радону в соціальних установах Кіровоградської області, місцевою владою була ініційована та розроблена спеціальна програма «Стоп Радон»

Крім комплексних досліджень рівня концентрації радону в соціальних об’єктах (школах, дитячих садах, медичних установах) програма «Стоп радон» передбачає і практичні дії для усунення його надмірну концентрацію. Зокрема – забезпечення якісного видалення радону завдяки створенню систем вентиляції на базі децентралізованих провітрювачів ВЕНТС ТвінФреш. У планах керівників проекту «Стоп радон» – встановити провітрювачі ТвінФреш у 114 навчальних закладах області до початку опалювального сезону. Уже в листопаді-грудні будуть проведені повторні вимірювання рівня радону в цих об’єктах і отриманий реальний конкретний результат антирадонової ефективності ВЕНТС ТвінФреш.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Кіровоградської облдержадміністрації Володимир Жук на жовтневій прес-конференції, присвяченій проблемі радону, зазначив, що спеціальні індивідуальні провітрювачі вітчизняного виробництва вибрані не випадково – вони економні та ефективні. Промислові системи кондиціювання – дуже дорогі й процедура їх установки вимагає кілька місяців. А без вентиляції зараз знаходиться 70 % установ від обстежених об’єктів.

На даний момент досвід Кіровоградської області в реалізації антирадонової програми на базі децентралізованих провітрювачів серії ВЕНТС ТвінФреш став першим на території України. Але ми сподіваємося, що її успішні результати стануть прикладом і для інших регіонів країни, що підтримують ідею здоров’я та чистого повітря в кожному будинку

Голосування
Наскільки зручним для вас став оновлений сайт?

результати

Загрузка ... Загрузка ...
Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031