fbpx
22.10.2012 Статті

Провітрювачі ВЕНТС ТвінФреш – гроза підступного газу радон

Проблема підвищеної концентрації радону сьогодні актуальна в багатьох країнах світу.

Радон – інертний радіоактивний газ без кольору і запаху, утворюється в результаті розщеплення урану і радію. Ці важкі метали містяться в різній кількості в твердих земних породах, грунті, глині, воді. У незначному обсязі випромінювання радону мало небезпечно для здоров’я організму, але тривале перебування в зонах з його підвищеною концентрацією може призвести до виникнення серйозних захворювань.

Радон – важкий газ, тому він накопичується в льохах, підвалах, на поверхні грунту і проникає в перші поверхи багатоповерхових і приватних будинків. Доведено, що населення безперервно опромінюється випромінюванням від ізотопів радону і продуктів їх розпаду безпосередньо в житлових і службових приміщеннях. На концентрацію радону істотно впливає тип і швидкість вентиляції, характер та інтенсивність теплової конвекції, ступінь утеплення вікон і дверей. Зазвичай, чим краще теплоізоляція, тим вище в приміщенні концентрація радону. Особливо концентрація радону зростає в приміщеннях в опалювальний період через перепади температур зовнішнього і внутрішнього повітря.

Але, незважаючи на настільки загрозливий зміст проблеми, для її вирішення є досить простий спосіб. Основний метод боротьби з підступним газом – створення якісної примусової вентиляції, яка дозволить систематично видаляти накопичений радон з приміщень. Навіть одноразовий повітрообмін за 1 годину знижує концентрацію радону практично удвічі.

Однак, добре, якщо централізована система вентиляції заздалегідь проектується в споруджуваному або реконструйованому об’єкті. Але як бути власникам готових квартир, приміщень, будинків, в яких не планується ніяких капітальних змін, а система вентиляції неякісна або відсутня взагалі?

Вихід є. Легко справляються зі створенням ефективної припливної та витяжної вентиляції сучасні децентралізовані  провітрювачі серії ВЕНТС ТвінФреш, які встановлюються просто в зовнішню стіну будь-якого приміщення.

З метою вирішення проблеми підвищеної концентрації радону провітрювачі ВЕНТС ТвінФреш монтуються ближче до підлоги, де збирається газ, і забезпечують його витяжку за межі приміщення. Установки оснащені високотехнологічним керамічним акумулятором енергії (рекуператором), який передає тепло і вологу витяжного повітря очищеному приточному повітрю взимку і прохолодному – влітку, дозволяючи таким чином значно знизити витрати на опалення в зимовий час і кондиціонування в літній період. При реверсивній роботі з регенерацією енергії провітрювачі ТвінФреш кожні 70 секунд автоматично перемикаються на протилежний з режимів «приплив – витяжка». Таким чином, завдяки застосуванню тільки децентралізованих провітрювачів серії ВЕНТС ТвінФреш, в приміщенні створюється якісний повітрообмін, забезпечується подача свіжого повітря і видалення повітря, насиченого радоном.

В Україні проблема радонових ризиків досить злободенна. Велика частина країни розташована на кристалічному щиті земної кори, тверді породи якого багаті радієм і ураном. Головні поклади урану знаходяться в Кіровоградському урановорудному районі, де ведеться промисловий видобуток уранової руди, а відповідно присутні зони підвищеної концентрації радону у всій області.

Для вивчення ситуації в регіоні, а також для розробки комплексу заходів щодо контролю рівня концентрації радону в соціальних установах Кіровоградської області, місцевою владою була ініційована та розроблена спеціальна програма «Стоп Радон»

Крім комплексних досліджень рівня концентрації радону в соціальних об’єктах (школах, дитячих садах, медичних установах) програма «Стоп радон» передбачає і практичні дії для усунення його надмірну концентрацію. Зокрема – забезпечення якісного видалення радону завдяки створенню систем вентиляції на базі децентралізованих провітрювачів ВЕНТС ТвінФреш. У планах керівників проекту «Стоп радон» – встановити провітрювачі ТвінФреш у 114 навчальних закладах області до початку опалювального сезону. Уже в листопаді-грудні будуть проведені повторні вимірювання рівня радону в цих об’єктах і отриманий реальний конкретний результат антирадонової ефективності ВЕНТС ТвінФреш.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Кіровоградської облдержадміністрації Володимир Жук на жовтневій прес-конференції, присвяченій проблемі радону, зазначив, що спеціальні індивідуальні провітрювачі вітчизняного виробництва вибрані не випадково – вони економні та ефективні. Промислові системи кондиціювання – дуже дорогі й процедура їх установки вимагає кілька місяців. А без вентиляції зараз знаходиться 70 % установ від обстежених об’єктів.

На даний момент досвід Кіровоградської області в реалізації антирадонової програми на базі децентралізованих провітрювачів серії ВЕНТС ТвінФреш став першим на території України. Але ми сподіваємося, що її успішні результати стануть прикладом і для інших регіонів країни, що підтримують ідею здоров’я та чистого повітря в кожному будинку

Читайте також

2 Кві 2020

Вентиляція в медустановах: захист від вірусів та чисте повітря

1 Кві 2020

На шляху до досконалості

11 Бер 2020

Вентиляція на раз, два, три

20 Лют 2020

Космічна подорож

11 Лют 2020

Розумна вентиляція

5 Лют 2020

Кохання під мікроскопом

29 Січ 2020

Повітряні сили

21 Січ 2020

Операція «Децентралізація»

14 Січ 2020

Життя без сміття

3 Січ 2020

Повітря молодості

18 Гру 2019

Сонце в бокалі

16 Гру 2019

Приборкування диму та вогню

12 Гру 2019

У пошуках кисню та фітонцидів

5 Гру 2019

Місто майбутнього

28 Лис 2019

Обережно, пил!

20 Лис 2019

10 негативних наслідків поганої вентиляції в житловому приміщенні

14 Лис 2019

Загадки білого континенту

8 Лис 2019

Мисливці за вуглекислим газом

7 Лис 2019

Зелений клімат-контроль

4 Лис 2019

Без шуму і пилу та зайвих витрат

1 Лис 2019

Повітряна тривога!

25 Чер 2019

Спінений поліпропілен: про користь суперматеріалу

19 Жов 2015

Камінний вентилятор КАМ – економне тепло у Вашій оселі

6 Сер 2014

Антибактеріальне покриття вентиляційного устаткування ВЕНТС

27 Бер 2014

Основи вентиляції для гідропоніки

3 Бер 2011

Класифікація систем кондиціювання та вентиляції

1 Бер 2011

Регульований повітрообмін та енергозбереження

30 Кві 2010

Для чого потрібна вентиляція?

11 Бер 2010

Розвиток ринку вентиляційного обладнання в Україні

23 Лют 2010

Про користь вентиляції

22 Жов 2009

Дихайте на повні груди!

14 Жов 2009

Для чого нам потрібне свіже повітря?

10 Жов 2009

Вентиляція

8 Жов 2009

Атмосфера Вашого будинку

8 Вер 2009

Вентиляція – товар потрібний кожному

25 Кві 2009

ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧА ВЕНТИЛЯЦІЯ ВУТ міні – ОПТИМАЛЬНЕ РІШЕННЯ ПРИ МІНІМАЛЬНИХ РОЗМІРАХ

29 Бер 2009

Вентиляція приватних будинків (відповіді на розповсюджені питання)

Голосування
Чи допомагають Вам розсилки новин стежити за новинками?

результати

Loading ... Loading ...
Квітень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930