Петро Євтушенко: ЦІНУЙТЕ РОБОТУ В КОМПАНІЇ І ЗРОСТАЙТЕ РАЗОМ ІЗ НЕЮ!
Колись видатний китайський мислитель Конфуцій сказав: «Обери собі роботу до душі, і тобі не доведеться працювати жодного дня у своєму житті». Приємно усвідомлювати, що багато співробітників компанії «Вентиляційні системи» колись дослухалися до цієї поради і сьогодні працюють у своє задоволення. Наш співрозмовник – людина, яка знайшла своє покликання в компанії «Вентс» і присвятила йому своє життя. Знайомтеся, Петро Михайлович Євтушенко – особистість, яка стояла на початку зародження компанії «Вентиляційні системи» і зробила значний внесок у її розвиток.
Петро Михайлович вже більше 17 років працює в компанії заступником директора з капітального будівництва. У свої 73 роки ветеран «Вентс» може похвалитися неабиякою кількістю реалізованих проектів та особистих досягнень. Завдяки результатам праці Петра Михайловича та його колег ми бачимо наше підприємство саме таким, яким воно є зараз.
– Петре Михайловичу, розкажіть про Ваш шлях на підприємстві «Вентс».
– До появи компанії «Вентиляційні системи» я працював у різних проектних інститутах СРСР і незалежної України. У той час я підготував проект виставкового комплексу «Дім Експо», після реалізації якого працював там на посаді головного інженера. Через певний час почала формуватися компанія «Вентс». Спочатку було взято в оренду один термопластавтомат, на якому випускалися перші вентиляційні канали. Ще через деякий час було придбано окремі будівлі заводу «Іскра», який на той момент вже не функціонував. Саме цей крок і став одним з найважливіших в історії компанії. Перед купівлею було потрібно провести експертну будівельну оцінку, тому на підприємство відправили мене. Зараз у це важко повірити, але тоді тут панувала повна розруха: повалені машини, купи металобрухту, сміття і нерозчищеного снігу. Проте завдання я виконав і зробив висновок. Спочатку було придбано маленьку частину заводу «Іскра», потім ще одну дільницю, потім ще одну. Так, крок за кроком, компанія «Вентиляційні системи» розросталася і розширювалася. У 2003 році було спроектовано і побудовано офісну будівлю, потім реконструйовано інші споруди.
– Що Вам більше всього подобається у Вашій роботі?
– Ще в шкільні часи я мріяв стати будівельником, тому після школи вступив до будівельного вишу. Я завжди любив креслити, уявляючи, як малюнок у результаті перетвориться на справжній об’єкт. Найбільше мене вабило проектування. Тому мені подобається моя робота в цілому, адже це ніщо інше як моє покликання. У моєму офісі є все необхідне: робоча техніка, література, тобто всі засоби, щоб повністю зануритися в робочий процес.
Ще мені приносить велике задоволення дивитися на результати своєї праці. Коли заходжу в нову будівлю, зведену за моїм проектом, відчуваю найприємніші емоції та почуття. Бачити наяву те, що ще недавно ти креслив на папері, це одночасно і хвилююче, і приємно.
– Чи можете назвати найбільш значущі особисті досягнення?
– У далекому 1987 році від інституту проектування «Укргазпроект» мене направили на два роки в Лівію для проектування газопроводу. Там представники посольства СРСР попросили мене створити проект школи для дітей військовослужбовців, які проживали в цій країні. Мені було цікаво займатися цим проектом, до того ж він анітрохи не відволікав від основної роботи.
– Можливо, Ви згадаєте якийсь цікавий випадок із Вашої практики?
– Із серйозних робіт у компанії «Вентс» варто відзначити реконструкцію котельні, в приміщенні якої зараз розмістилася дільниця зі складання вентиляторів. Сама котельня розвалювалася, не було перекриття. Щоб створити там хороші умови для роботи, ми зайнялися цією дільницею і обладнали приміщення якісним перекриттям. І ось у ньому якраз і полягала заковика. Є такий будівельний нюанс: у металокаркасі метал досить міцний, але водночас дуже гнучкий. При ходінні на перекритті виникали вібрації, що цілком зрозуміло і припустимо в таких випадках, і таке перекриття абсолютно безпечне. Проте співробітників компанії, які працювали на цій дільниці, ці вібрації насторожували і навіть лякали. Тому довелося окремо зміцнювати конструкцію перекриття, що зрештою заспокоїло людей.
– Чи використовуєте Ви у своїй роботі сучасні технології?
– У 28 років, коли я став начальником відділу будівельного комплексу в проектному інституті, то активно займався впровадженням нових технологій у проектуванні. З початком ери комп’ютеризації з’явилися спеціальні столи для автоматичного креслення і багато інших технічних пристосувань. Я сприяв навчанню своїх фахівців новим методам роботи, мотивував і всіляко розвивав цей напрямок, завдяки чому мій відділ в інституті був першим із використання комп’ютерних технологій. Однак особисто мені це не було необхідно. Коли я самостійно взявся за проектування в компанії «Вентс», то свідомо відмовився від використання комп’ютера, оскільки люблю креслити і все робити своїми руками. Для мене робота на комп’ютері відрізняється від ручного креслення так само, як комп’ютерна графіка відрізняється від полотна художника. Кожен, хто безпосередньо працює зі мною, знає, що я люблю працювати з папером. З сучасних технологій мені потрібен хіба що інтернет, де можна знайти цікаву і корисну інформацію на будівельну тематику, а також необхідні нормативні документи і БНіПи.
– Розкажіть про Ваші захоплення. Чи маєте Ви хобі?
– Моє основне захоплення – це рибальство. До того ж у цій справі я одинак: завжди віддаю перевагу риболовлі там, де нікого немає. Обираю місця на віддаленні мінімум 100 км від Києва. Я і машину собі купив з розрахунку, щоб можна було їздити по лісах і болотах. Чудово знаю Київське море і Канівське водосховище. Цього року встиг зловити непоганих окунів. Звісно, раніше рибалив більш інтенсивно, а з віком став приділяти улюбленому заняттю все менше часу. Але як би там не було, за першої ж нагоди завжди намагаюся виїхати з вудками на природу.
– Петре Михайловичу, чи хотіли б Ви щось побажати молодим співробітникам «Вентс»?
– Цінуйте свою роботу, особливо сьогодні. Цінуйте і зростайте разом з компанією! Коли я був молодим фахівцем, мій начальник сказав одну банальну істину, яка запам’яталася на все життя: потрібно жити так, щоб щоранку із задоволенням йти на роботу і щовечора із задоволенням повертатися додому. Цього я всім і бажаю!
Читайте також
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2024/04/Photo_DNS11_1-gl.jpg&h=113&w=150)
30 Кві 2024
Вентс взяв участь у термомодернізації ще одного столичного дитсадка
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2024/04/News_Epicentr_Awards_1-gl.jpg&h=113&w=150)
16 Кві 2024
Вентс отримав нагороду UA Epicentr Awards
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2023/12/V_banner_Forbes_gl.png&h=113&w=150)
5 Гру 2023
Вентс увійшов до рейтингу найуспішніших компаній України за даними Forbes Ukraine
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2023/05/News_Patr_1-gl.jpg&h=113&w=150)
8 Тра 2023
Вентиляцію нового житлового комплексу забезпечують вентилятори Вентс
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2021/12/Leader_3-1-gl.jpg&h=113&w=150)
30 Гру 2021
Вентс названо кращим підприємством галузі
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2021/06/Inna_21-gl.png&h=113&w=150)
10 Чер 2021
Вентс продовжує підтримувати українське мистецтво
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2021/05/Leader_1-gl.png&h=113&w=150)
14 Тра 2021
Вентс визнано лідером галузі
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2021/05/Ex_Marchuk_1-gl.png&h=113&w=150)
12 Тра 2021
Івану Марчуку – 85! У Києві відкрилася ювілейна виставка відомого художника
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2021/01/Marchuk_banner_UA-gl.png&h=113&w=150)
14 Січ 2021
100 робіт Івана Марчука у спеціальному випуску журналу VENTS Magazine
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2020/12/RichPort_1-gl.png&h=113&w=150)
9 Гру 2020
Установки ВЕНТС забезпечують свіжим повітрям новий бізнес-центр
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2020/12/predstavitelstva-gl-1.png&h=113&w=150)
1 Гру 2020
Вентс відкрив представництва в Одесі та Дніпрі
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2020/07/Veteran-Vents-380-286.png&h=113&w=150)
14 Лип 2020
Нові горизонти команди «Ветеран-Вентс»
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2020/04/V_banner_CoVid-19_380h286_UA.png&h=113&w=150)
8 Кві 2020
Ми працюємо! Політика ВЕНТС у період пандемії COVID-19
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2020/03/Ozelen_1-gl.png&h=113&w=150)
18 Бер 2020
ВЕНТС долучився до встановлення рекорду України
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2020/01/Kolyada_2-gl.png&h=113&w=150)
22 Січ 2020
Юні таланти поділилися з ВЕНТС святковим настроєм
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2020/01/Matlak_3-gl.png&h=113&w=150)
9 Січ 2020
Олександр Матлак: «Ми маємо пишатися тим, що виробляємо реально корисний для людей продукт»
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/12/December_2-gl.png&h=113&w=150)
28 Гру 2019
ВЕНТС долучився до святкових заходів
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/12/Epicenter_1_2-gl.png&h=113&w=150)
23 Гру 2019
Передноворічний подарунок для боярчан
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/12/Marchuk-gl.png&h=113&w=150)
19 Гру 2019
Новий календар ВЕНТС готовий дивувати
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/12/Ibuild_2-gl.png&h=113&w=150)
17 Гру 2019
ВЕНТС отримав престижну нагороду
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/12/Valleymede_7-gl.png&h=113&w=150)
10 Гру 2019
Сотні установок ВЕНТС забезпечать канадські сім’ї свіжим повітрям
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/11/Pool_2-gl.png&h=113&w=150)
18 Лис 2019
Кубок VENTS-POOL визначив кращих більярдистів року
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/11/VentsEpicenter_1-gl.png&h=113&w=150)
5 Лис 2019
В епіцентрі партнерства
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/10/KNUSA_1-gl.png&h=113&w=150)
30 Жов 2019
ВЕНТС привітав партнерів з ювілеєм та поділився енергоефективними рішеннями
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/10/Marathon_2-gl.png&h=113&w=150)
23 Жов 2019
Сорок два кілометри по Берліну
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/10/Sbitna_1-gl.png&h=113&w=150)
8 Жов 2019
Тамара Сбитна: «Успіх компанії створюють люди, які в ній працюють»
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/10/RaceNation_6-gl.png&h=113&w=150)
4 Жов 2019
Команда ВЕНТС створена для перемог
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/10/Fish_1-gl.png&h=113&w=150)
3 Жов 2019
How much is the fish?
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/10/DM_2-gl.png&h=113&w=150)
1 Жов 2019
ВЕНТС відсвяткував День міста разом із боярчанами
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/09/Georgia_1-gl.png&h=113&w=150)
24 Вер 2019
ВЕНТС відвідали гості з Грузії
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/09/Andrievskaya_1-gl.png&h=113&w=150)
12 Вер 2019
Кращі курорти зустрічають кращих працівників «Вентс»
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/09/1september_1-gl.png&h=113&w=150)
5 Вер 2019
ВЕНТС привітав першокласників із початком навчального року
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/08/Vohmyanina_1-gl.png&h=113&w=150)
20 Сер 2019
ВЕНТС розкриває таланти
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/08/Iskra_6-gl.png&h=113&w=150)
15 Сер 2019
День, коли Боярка «заіскрилася»
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/08/Lebanon_1-gl.png&h=113&w=150)
8 Сер 2019
ВЕНТС продовжує експансію на ринок країн Ближнього Сходу
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/07/Maxim-gl.png&h=113&w=150)
17 Лип 2019
Максим Павлюк: «Змагання вчать рухатися до своєї мети»
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/07/Podrazdel_1-gl.png&h=113&w=150)
3 Лип 2019
Зустрінемо, нагодуємо й подбаємо про ваше гарне самопочуття
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/06/Kovalchuk_1-gl.png&h=113&w=150)
26 Чер 2019
Ярослав Ковальчук: «Будьте цілеспрямованими, і результат не забариться!»
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/06/VFish_10-17-gl.png&h=113&w=150)
13 Чер 2019
Риболовецький день на Рибальському півострові
![](/resize.php?src=/wp-content/uploads/2019/06/Children_1-gl.png&h=113&w=150)
11 Чер 2019
Діти співробітників ВЕНТС взяли участь у благодійній акції