fbpx

Ярослав Ковальчук: «Будьте цілеспрямованими, і результат не забариться!»

Кожна людина шукає свій шлях, який дозволив би їй досягти значних успіхів у кар’єрі та особистому житті. Але ж рецепт успіху простий: віра в себе у поєднанні зі старанною працею та бажанням постійно розвиватися. На підтвердження цих слів можна навести приклад нашого колеги Ярослава Ковальчука, цілеспрямованість якого дозволила йому піднятися кар’єрними сходинками від диспетчера до начальника цеху моноблокових припливно-витяжних установок. Ми попросили Ярослава відповісти на кілька запитань та поділитися власними секретами успіху.

– Ярославе, коли Ви прийшли працювати до компанії «Вентс»? Чому обрали саме це підприємство?

– 13 квітня стартував одинадцятий рік моєї роботи в компанії. Прийшов сюди перед закінченням університету за порадою одногрупників. Тоді я навчався в Київському національному університеті будівництва та архітектури (КНУБА) за фахом «Інженер-геодезист». Там же отримав ще одну спеціальність – інженер землеустрою. Раніше я ніколи не думав, що працюватиму на виробничому підприємстві, проте ось уже 11-й рік спростовую це припущення.

– Розкажіть про початок Вашого шляху в компанії.

– Після приходу до компанії «Вентс» мені запропонували на вибір дві посади: майстра та диспетчера планово-виробничого відділу. Але оскільки я не мав досвіду роботи на виробничому підприємстві й тільки закінчував навчання в університеті, сам для себе вирішив, що потрібно починати з самого початкового рівня. Моєю метою було отримання всіх необхідних навичок для вирішення більш складних завдань, тому я запропонував взяти мене на посаду рангом нижче.

Великим плюсом була політика підприємства, спрямована на допомогу молодим перспективним співробітникам. Компанія набирала обертів у своєму розвитку, тому були потрібні кадри, на які можна було зробити ставку в майбутньому. Так 2009 року я почав працювати диспетчером у цеху з пакування решіток.

– Як складалася Ваша подальша кар’єра?

– Диспетчером я пропрацював близько двох років. Потім на деякий час мене перевели до цеху металовиробів, де я також працював диспетчером. Якраз у той час відкрилася дільниця моноблоків, і мене перевели туди, але вже майстром. На цій посаді я пропрацював близько п’яти років. Потім став начальником дільниці моноблокових припливно-витяжних установок (ПВУ). У грудні 2018 року, коли дільниця моноблокових ПВУ трансформувалася в цілий цех, мене призначили її начальником.

– Розкажіть, як це відбулося.

– Оскільки зараз активно розвивається напрямок моноблокових ПВУ і компанія бачить тут великі перспективи, було ухвалено рішення про розширення підрозділу та виробничих площ. Відповідно, була потрібна команда, яка змогла б ефективно реалізувати всі намічені цілі та розвивати цей напрямок. Управління роботою цеху було довірено мені. Психологічно до такої пропозиції я вже був готовий, тому нове призначення не стало для мене несподіванкою.

– Які перші кроки Ви зробили на новій посаді?

– Я вважаю, що ефективна робота починається з грамотно організованого колективу. Тому перше, що я зробив – це зібрав виробничу нараду, поспілкувався з працівниками цеху та розставив пріоритети в нашій роботі. Моєю метою було створити потужну команду, яка буде йти за мною і разом зі мною виконувати поставлені завдання. Сьогодні всі важливі рішення ми приймаємо колегіально, тому вони добре продумані.

– Розкажіть про Вашу роботу: з якими завданнями зіштовхуєтеся і які плани на майбутнє?

– Наш цех є одним із найбільш перспективних напрямків на підприємстві. До нас часто приїжджають відомі світові спеціалісти з організації сучасного виробництва, які діляться своїми знаннями та досвідом, тому виробничий процес на нашому підприємстві постійно вдосконалюється. Нам вдалося реорганізувати роботу цеху, перебудувавши виробництво в лінії. Це дозволило чітко спланувати роботу і виконувати її в найкоротші терміни. У підсумку ті цілі, які були поставлені перед нами, почали втілюватися в життя. Сьогодні ми продовжуємо розвиватися, незабаром додамо нові виробничі лінії, що дозволить створити додаткові робочі місця та підвищити кількість продукції, що випускається.

– Ярославе, поділіться секретом успішного керівника.

– Як правило, високих результатів досягають ті люди, які пройшли свій шлях від самого початкового рівня. Людям, які одразу вступають на керівну посаду, дуже непросто підлаштуватися під ритм роботи на підприємстві і вникнути в усі нюанси виробничого процесу. А якщо людина вивчила всі деталі з самого початку, знає, що і де береться, хто і за що відповідає, не боїться приймати нестандартні рішення і використовувати несистемні підходи для досягнення результату, вона обов’язково досягне успіху.

– Чим Вам подобається компанія «Вентс»?

– За весь період роботи на підприємстві я ніколи не бачив, щоб тут зупинялися на досягнутому. Мені подобається напрямок, у якому рухається «Вентс», і те, що тут роблять ставку на постійний розвиток. Навіть якщо ми знаходимося на плаву і в нас усе добре, це не означає, що можна зупинитися. І «Вентс» не зупиняється. Будуються нові майданчики, нові цехи, постійно впроваджуються нові технології та обладнання. Приємно бути частиною цього руху.

А ще мені подобається, що тут завжди підтримують перспективних співробітників. Мотивація на підприємстві полягає не тільки у фінансовому заохоченні, а й у кар’єрному зростанні, проведенні тренінгів та інших заходів для розвитку персоналу. Нам кидають виклик, ми приймаємо його, виконуємо поставлені завдання і разом з підприємством вдосконалюємося самі. «Вентс» –  компанія, яка динамічно розвивається і дає шанс для розвитку своїм працівникам.

– Можете назвати Ваші найбільші успіхи в компанії та особистому житті?

– У компанії «Вентс» я був удостоєний звання керівника року за підсумками 2016 року. На той момент я був начальником дільниці, і мені було дуже приємно, що результати моєї праці гідно оцінили. Такі моменти мотивують до подальшого розвитку.

Що стосується моїх особистих досягнень, то і тут «Вентс» зіграв свою роль. Компанія працює за системою ощадливого виробництва, при впровадженні якої нам пощастило працювати з різними українськими та світовими експертами у цій сфері. Слухаючи їх, ти надихаєшся і починаєш використовувати їхні методики не лише в роботі, а й у повсякденному житті. Це самоорганізація, планінг та багато іншого. Я завів щоденник, у якому розписую свої цілі та завдання на день, місяць та рік, а також шляхи їх досягнення. Багато корисного з системи ощадливого виробництва я впровадив і у своїй родині.

– Розкажіть трохи про себе. Чим захоплюєтеся?

– Я одружений. З дружиною ми вже 15 років разом. Це моя опора та підтримка у всіх моїх починаннях. Захоплююся футболом. Ця любов у мене ще з дитинства: я завжди брав участь у різних змаганнях і часто посідав призові місця. Приємно, що в нашій компанії регулярно відбуваються футбольні турніри, в яких я теж беру активну участь. Футбол виробляє прагнення до досягнень і розвиває навички командної гри, що позитивно відбивається на роботі.

– Хотіли б Ви щось сказати або порадити тим співробітникам компанії, які почали працювати на підприємстві недавно?

– Звісно. При прийомі на роботу я звертаю увагу не стільки на професійні навички кандидата, скільки на його запал. Важливо, щоб у людини горіли очі. Якщо у неї є мета та прагнення щось дізнатися і чогось навчитися, то все обов’язково вийде. Тому молодим фахівцям хочу сказати: якщо у вас є іскра, бажання розвиватися та самовдосконалюватися, ставити перед собою завдання і виконувати їх, то ви неодмінно досягнете успіху не тільки на підприємстві, а й у житті. Будьте цілеспрямованими, наполегливими, і результат не забариться.

Ярослав Ковальчук разом зі своєю командою святкує перемогу у футбольному кубку VENTS Football Cup 2014

Читайте також

5 Гру 2023

Вентс увійшов до рейтингу найуспішніших компаній України за даними Forbes Ukraine

8 Тра 2023

Вентиляцію нового житлового комплексу забезпечують вентилятори Вентс

30 Гру 2021

Вентс названо кращим підприємством галузі

10 Чер 2021

Вентс продовжує підтримувати українське мистецтво

14 Тра 2021

Вентс визнано лідером галузі

12 Тра 2021

Івану Марчуку – 85! У Києві відкрилася ювілейна виставка відомого художника

14 Січ 2021

100 робіт Івана Марчука у спеціальному випуску журналу VENTS Magazine

9 Гру 2020

Установки ВЕНТС забезпечують свіжим повітрям новий бізнес-центр

1 Гру 2020

Вентс відкрив представництва в Одесі та Дніпрі

14 Лип 2020

Нові горизонти команди «Ветеран-Вентс»

8 Кві 2020

Ми працюємо! Політика ВЕНТС у період пандемії COVID-19

18 Бер 2020

ВЕНТС долучився до встановлення рекорду України

22 Січ 2020

Юні таланти поділилися з ВЕНТС святковим настроєм

9 Січ 2020

Олександр Матлак: «Ми маємо пишатися тим, що виробляємо реально корисний для людей продукт»

28 Гру 2019

ВЕНТС долучився до святкових заходів

23 Гру 2019

Передноворічний подарунок для боярчан

19 Гру 2019

Новий календар ВЕНТС готовий дивувати

17 Гру 2019

ВЕНТС отримав престижну нагороду

10 Гру 2019

Сотні установок ВЕНТС забезпечать канадські сім’ї свіжим повітрям

18 Лис 2019

Кубок VENTS-POOL визначив кращих більярдистів року

5 Лис 2019

В епіцентрі партнерства

30 Жов 2019

ВЕНТС привітав партнерів з ювілеєм та поділився енергоефективними рішеннями

23 Жов 2019

Сорок два кілометри по Берліну

8 Жов 2019

Тамара Сбитна: «Успіх компанії створюють люди, які в ній працюють»

4 Жов 2019

Команда ВЕНТС створена для перемог

3 Жов 2019

How much is the fish?

1 Жов 2019

ВЕНТС відсвяткував День міста разом із боярчанами

24 Вер 2019

ВЕНТС відвідали гості з Грузії

12 Вер 2019

Кращі курорти зустрічають кращих працівників «Вентс»

5 Вер 2019

ВЕНТС привітав першокласників із початком навчального року

20 Сер 2019

ВЕНТС розкриває таланти

15 Сер 2019

День, коли Боярка «заіскрилася»

8 Сер 2019

ВЕНТС продовжує експансію на ринок країн Ближнього Сходу

17 Лип 2019

Максим Павлюк: «Змагання вчать рухатися до своєї мети»

3 Лип 2019

Зустрінемо, нагодуємо й подбаємо про ваше гарне самопочуття

13 Чер 2019

Риболовецький день на Рибальському півострові

11 Чер 2019

Діти співробітників ВЕНТС взяли участь у благодійній акції

5 Чер 2019

Біг подовжує життя, і не лише власне

22 Тра 2019

ВЕНТС засяяв барвами української вишиванки

4 Кві 2019

ВЕНТС у пошуках талановитих спеціалістів

Голосування
Наскільки зручним для вас став оновлений сайт?

результати

Loading ... Loading ...
Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031