Петро Євтушенко: ЦІНУЙТЕ РОБОТУ В КОМПАНІЇ І ЗРОСТАЙТЕ РАЗОМ ІЗ НЕЮ!

Колись видатний китайський мислитель Конфуцій сказав: «Обери собі роботу до душі, і тобі не доведеться працювати жодного дня у своєму житті». Приємно усвідомлювати, що багато співробітників компанії «Вентиляційні системи» колись дослухалися до цієї поради і сьогодні працюють у своє задоволення. Наш співрозмовник – людина, яка знайшла своє покликання в компанії «Вентс» і присвятила йому своє життя. Знайомтеся, Петро Михайлович Євтушенко – особистість, яка стояла на початку зародження компанії «Вентиляційні системи» і зробила значний внесок у її розвиток.

Петро Михайлович вже більше 17 років працює в компанії заступником директора з капітального будівництва. У свої 73 роки ветеран «Вентс» може похвалитися неабиякою кількістю реалізованих проектів та особистих досягнень. Завдяки результатам праці Петра Михайловича та його колег ми бачимо наше підприємство саме таким, яким воно є зараз.

– Петре Михайловичу, розкажіть про Ваш шлях на підприємстві «Вентс».

До появи компанії «Вентиляційні системи» я працював у різних проектних інститутах СРСР і незалежної України. У той час я підготував проект виставкового комплексу «Дім Експо», після реалізації якого працював там на посаді головного інженера. Через певний час почала формуватися компанія «Вентс». Спочатку було взято в оренду один термопластавтомат, на якому випускалися перші вентиляційні канали. Ще через деякий час було придбано окремі будівлі заводу «Іскра», який на той момент вже не функціонував. Саме цей крок і став одним з найважливіших в історії компанії. Перед купівлею було потрібно провести експертну будівельну оцінку, тому на підприємство відправили мене. Зараз у це важко повірити, але тоді тут панувала повна розруха: повалені машини, купи металобрухту, сміття і нерозчищеного снігу. Проте завдання я виконав і зробив висновок. Спочатку було придбано маленьку частину заводу «Іскра», потім ще одну дільницю, потім ще одну. Так, крок за кроком, компанія «Вентиляційні системи» розросталася і розширювалася. У 2003 році було спроектовано і побудовано офісну будівлю, потім реконструйовано інші споруди.

– Що Вам більше всього подобається у Вашій роботі?

Ще в шкільні часи я мріяв стати будівельником, тому після школи вступив до будівельного вишу. Я завжди любив креслити, уявляючи, як малюнок у результаті перетвориться на справжній об’єкт. Найбільше мене вабило проектування. Тому мені подобається моя робота в цілому, адже це ніщо інше як моє покликання. У моєму офісі є все необхідне: робоча техніка, література, тобто всі засоби, щоб повністю зануритися в робочий процес.

Ще мені приносить велике задоволення дивитися на результати своєї праці. Коли заходжу в нову будівлю, зведену за моїм проектом, відчуваю найприємніші емоції та почуття. Бачити наяву те, що ще недавно ти креслив на папері, це одночасно і хвилююче, і приємно.

– Чи можете назвати найбільш значущі особисті досягнення?

У далекому 1987 році від інституту проектування «Укргазпроект» мене направили на два роки в Лівію для проектування газопроводу. Там представники посольства СРСР попросили мене створити проект школи для дітей військовослужбовців, які проживали в цій країні. Мені було цікаво займатися цим проектом, до того ж він анітрохи не відволікав від основної роботи.

– Можливо, Ви згадаєте якийсь цікавий випадок із Вашої практики?

Із серйозних робіт у компанії «Вентс» варто відзначити реконструкцію котельні, в приміщенні якої зараз розмістилася дільниця зі складання вентиляторів. Сама котельня розвалювалася, не було перекриття. Щоб створити там хороші умови для роботи, ми зайнялися цією дільницею і обладнали приміщення якісним перекриттям. І ось у ньому якраз і полягала заковика. Є такий будівельний нюанс: у металокаркасі метал досить міцний, але водночас дуже гнучкий. При ходінні на перекритті виникали вібрації, що цілком зрозуміло і припустимо в таких випадках, і таке перекриття абсолютно безпечне. Проте співробітників компанії, які працювали на цій дільниці, ці вібрації насторожували і навіть лякали. Тому довелося окремо зміцнювати конструкцію перекриття, що зрештою заспокоїло людей.

– Чи використовуєте Ви у своїй роботі сучасні технології?

У 28 років, коли я став начальником відділу будівельного комплексу в проектному інституті, то активно займався впровадженням нових технологій у проектуванні. З початком ери комп’ютеризації з’явилися спеціальні столи для автоматичного креслення і багато інших технічних пристосувань. Я сприяв навчанню своїх фахівців новим методам роботи, мотивував і всіляко розвивав цей напрямок, завдяки чому мій відділ в інституті був першим із використання комп’ютерних технологій. Однак особисто мені це не було необхідно. Коли я самостійно взявся за проектування в компанії «Вентс», то свідомо відмовився від використання комп’ютера, оскільки люблю креслити і все робити своїми руками. Для мене робота на комп’ютері відрізняється від ручного креслення так само, як комп’ютерна графіка відрізняється від полотна художника. Кожен, хто безпосередньо працює зі мною, знає, що я люблю працювати з папером. З сучасних технологій мені потрібен хіба що інтернет, де можна знайти цікаву і корисну інформацію на будівельну тематику, а також необхідні нормативні документи і БНіПи.

– Розкажіть про Ваші захоплення. Чи маєте Ви хобі?

Моє основне захоплення – це рибальство. До того ж у цій справі я одинак: завжди віддаю перевагу риболовлі там, де нікого немає. Обираю місця на віддаленні мінімум 100 км від Києва. Я і машину собі купив з розрахунку, щоб можна було їздити по лісах і болотах. Чудово знаю Київське море і Канівське водосховище. Цього року встиг зловити непоганих окунів. Звісно, раніше рибалив більш інтенсивно, а з віком став приділяти улюбленому заняттю все менше часу. Але як би там не було, за першої ж нагоди завжди намагаюся виїхати з вудками на природу.

– Петре Михайловичу, чи хотіли б Ви щось побажати молодим співробітникам «Вентс»?

Цінуйте свою роботу, особливо сьогодні. Цінуйте і зростайте разом з компанією! Коли я був молодим фахівцем, мій начальник сказав одну банальну істину, яка запам’яталася на все життя: потрібно жити так, щоб щоранку із задоволенням йти на роботу і щовечора із задоволенням повертатися додому. Цього я всім і бажаю!

Читайте також

20 Авг 2019

ВЕНТС розкриває таланти

15 Авг 2019

День, коли Боярка «заіскрилася»

8 Авг 2019

ВЕНТС продовжує експансію на ринок країн Ближнього Сходу

17 Июл 2019

Максим Павлюк: «Змагання вчать рухатися до своєї мети»

3 Июл 2019

Зустрінемо, нагодуємо й подбаємо про ваше гарне самопочуття

26 Июн 2019

Ярослав Ковальчук: «Будьте цілеспрямованими, і результат не забариться!»

13 Июн 2019

Риболовецький день на Рибальському півострові

11 Июн 2019

Діти співробітників ВЕНТС взяли участь у благодійній акції

5 Июн 2019

Біг подовжує життя, і не лише власне

22 мая 2019

ВЕНТС засяяв барвами української вишиванки

4 Апр 2019

ВЕНТС у пошуках талановитих спеціалістів

18 Мар 2019

Студенти виявляють усе більший інтерес до ВЕНТС

13 Мар 2019

Усмішки співробітниць ВЕНТС сповістили про прихід весни

26 Фев 2019

Кращим працівникам – найкращий відпочинок!

19 Фев 2019

LOVEnts: свято кохання в компанії «Вентс»

7 Фев 2019

Мрієте про кар’єрне зростання? Вам на «Вентс»!

23 Янв 2019

Юні артисти подарували ВЕНТС різдвяну казку

17 Янв 2019

Новий рік очима дітей

15 Янв 2019

Любителі більярду позмагалися за кубок VENTS-POOL

28 Дек 2018

Побачив світ унікальний номер журналу VENTS Magazine із доповненою реальністю

21 Дек 2018

«Вентс» йде назустріч майбутнім кадрам

19 Дек 2018

«Вентс» допоміг святому Миколаю подарувати дітям свято

13 Дек 2018

Енергоефективність через освіту

29 Ноя 2018

Вдалий фініш футбольного сезону

1 Ноя 2018

«Вентс» поділилася секретами з майбутніми машинобудівниками

12 Окт 2018

ВЕНТС вітає всіх захисників України зі святом!

10 Окт 2018

У наших рибалок завжди клює!

1 Окт 2018

Завод «Вентс» відкритий для кожного

28 Сен 2018

Боярчани вміють святкувати!

18 Сен 2018

Запрошуємо усіх 22 вересня на День відкритих дверей!

17 Сен 2018

«Ветерану» десять років!

10 Сен 2018

«Вентс» відкрила свої двері польським гостям

5 Сен 2018

Працівники ВЕНТС весело відсвяткували День Незалежності

23 Авг 2018

У компанії «Вентс» впроваджено сучасні стандарти якості

20 Авг 2018

ВЕНТС підготував першокласників до подорожі у світ знань

14 Авг 2018

Співробітники ВЕНТС відкривають Україну

11 Июл 2018

Побачив світ новий номер журналу VENTS Magazine!

27 Июн 2018

День молоді разом із ВЕНТС

14 Июн 2018

ВЕНТС зміцнює відносини з партнерами

12 Июн 2018

Латиноамериканські плани ВЕНТС

Голосування
Наскільки зручним для вас став оновлений сайт?

результати

Загрузка ... Загрузка ...
Август 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июл    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031